100 lecie PZŁ.

Tematem przewodnim naszego spotkania 18.04.2023 r w Domku Myśliwskim

Koła Łowieckiego 'DIANA' Mielec z Uniwersytetem Trzeciego Wieku  było 100 lecie

PZŁ oraz kult św. Huberta jako patrona myśliwych i leśników.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od zapalenia zniczy  w Kaplicy Św.Huberta.Zajęcia tematyczne poprowadzili;
    -Kol.Maciej Rachwał  - Koło Łowieckie 'DIANA' Mielec  -100 lecie PZŁ i co dalej?,oraz Św.Hubert patron myśliwych i leśników historia i teraźniejszość
    -St.sierż Ewelina Ziemba - Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.-bezpieczeństwo w ruchu drogowym osób starszych,oszustwa na szkodę osób w podeszłym wieku.
    -Kol.Łukasz Szatan Nadleśnictwo Tuszyma- mali i duzi mieszkańcy naszych  lasów .i ich wpływ na życie lasu,praca Leśniczego.
    -Zespół Straży Pożarnej z Mielca-podstawowe zasady ochrony  p.pożarowej,praca strażaka i jej charakter oraz wyposażenie wozu strażackiego.
    -Kol.Maciej Warcholak-Pasieka Maciejka-biologia pszczół,organizacja pracy w ulu oraz degustacja miodów.
    -Kol.Maciej Rachwał - Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu-stany zagrożenia życia,użycie AED,pozycja bezpieczna,zadławienia,zasłabnięcie oraz zachowanie w sytuacji wzywania pogotowia ratunkowego.
     Ładna pogoda,ciepła herbatka z pieczoną kiełbaską z grilla,degustacja wyrobów z dziczyzny i nie tylko..sprzyjały dobrym humorom i owocnym debatom  podczas zajęć.Grupa/18+/nie dawała wykładowcom chwili spokoju i wytchnienia,pożegnaliśmy się tradycyjnym myśliwskim 'DARZ BÓR'.