Zakończenie sezonu polowań zbiorowych 2022/2023

Zakończenie sezonu polowań zbiorowych 2022/2023

w Kole  Łowieckim ,,Diana ‘’ Mielec

Koledzy, sezon polowań zbiorowych jak i indywidualnych dobiega końca,

dlatego spotkaliśmy się, aby podsumować nasze polowania.

Niektórych św. Hubert i Knieja darzyła obficie, dla niektórych była

trochę mniej hojna. Ale najważniejsze jest to, że dotarliśmy do

końca sezonu w tym samym składzie w jakim rozpoczynaliśmy

sezon, z wykonanymi planami.

Koledzy,

zacznę od podsumowania polowań zbiorowych. Nie było ich za wiele, ale jak zawsze były one na bardzo wysokim poziomie, jeśli chodzi o organizacje i ich prowadzenie. Nie były to te polowania i pokoty, które koledzy pamiętają z przed kilku sezonów z wiadomej przyczyny jaką jest ASF. Dlatego pragnę podziękować w imieniu Zarządu Koła wszystkim kolegą, którzy brali udział w tych polowaniach. Duże podziękowania należą się prowadzącym polowania, za prowadzenie polowań na bardzo wysokim poziomie, kolegą organizatorom wspomnianych  polowań za sprawną organizacje i przygotowywanie smacznych posiłków. Nie mógł bym zapomnieć o naszych kolegach podkładaczach - Jakubie i Przemku i ich czworonogach bez których polowanie nie miało by najmniejszego sensu. Dziękuje wszystkim kolegą, którzy przybywali na polowania zbiorowe chcieli zapolować i spotkać się z kolegami i podtrzymywać tą piękna tradycje polowań. Koledzy, w sezonie odbyło się 13 polowań zbiorowych, w których pozyskaliśmy tylko trzy sztuki zwierzyny grubej: jelenia, byka, łani i dzika. Nie ma co ukrywać, że frekwencja na polowaniach zbiorowych była bardzo słaba, dlatego apeluje zwłaszcza do młodych adeptów łowiectwa o większe zaangażowanie w polowania w przyszłym sezonie . Jeśli chodzi o polowania indywidualne i plany pozyskania zwierzyny w naszym Kole, które nie są małe z przykrością stwierdzam, że jak na tak dużą ilość członków  naszego koła, zostały one zrealizowane tylko  przez kilku myśliwych, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu pasji i poświęceniu wykonali odstrzał zwierzyny, który został na nas nałożony niejedno krotnie kosztem nieprzespanej nocy, zaniedbaniem rodziny i pracy. Dlatego pragnę podziękować kolegą Dlatego proszę też  wszystkich kolegów obecnych na dzisiejszym podsumowaniu  sezonu i tych nie obecnych, którzy będą to czytać o wzięcie sobie do łowieckich przemyśleń planów na nowy sezon. Apeluję, aby zadać sobie  znaczące pytanie „Co planuje zrobić dla mojego koła w przyszłym sezonie?”Jeszcze raz dziękuję wszystkim kolegą, którzy wykonali tę trudną pracę.

Zarząd Koła wyłonił w tym sezonie Króla oraz dwóch wice-królów.

Król sezonu - Kol. Waldemar Krupa

I wice-król sezonu - Kol. Rafał Wilk

II wice-król sezonu- Kol. Wiesław Krupa

Warto zaznaczyć w tym miejscu, że nagrodę pieniężną – voucher do sklepu myśliwskiego w kwocie 1000 zł dla Króla Sezonu, Kolega Waldemar Krupa poddał na licytację wśród myśliwych, aby wspomóc leczenie chorego na SMA Franka. Licytacja została zamknięta kwotą 2000 zł przez Prezesa Koła Łowieckiego „Przepiórka” Kolegę Wojciecha Ortyla. Dodatkowo Kolega Dominik Rzeźnik przeznaczył na pomoc w leczeniu Franka 1000 zł.

Kontynuując podziękowania, chcemy także uhonorować pamiątkowymi dyplomami kolegów, którzy odznaczyli się dużym zaangażowaniem w realizację planów łowieckich:

Kol. Michał Sznajder

Kol. Bogusław Zaremba

Kol .Paweł Kobos

Dyplomami chcemy także uhonorować dwóch naszych podkładaczy – Jakuba Czuchra i Przemysława Barana za ich zaangażowanie i pomoc oraz Podłowczego Wojciecha Rachwała za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie polowań zbiorowych w tym sezonie.

Serdeczne podziękowania chcemy skierować również pod adresem Kolegów Roberta Kobosa i Kazimierza Szypuły za ich wsparcie finansowe i rzeczowe.

Kończąc, chciałbym podziękować również przedstawicielom sąsiednich Kół obecnym na dzisiejszym podsumowaniu.

Z Myśliwskim pozdrowieniem

                                                                                            Darz Bór!

                                                                  Łowczy Koła Łowieckiego „Diana” Mielec

                                                                                     Waldemar Krupa