APITERAPIA 28.11.2017r

WARSZTATY DLA DZIECI 28.11.2017

Koło łowieckie "DIANA"Mielec zaprosiło do swojego domku myśliwskiego kolejnych gości. Tym razem były to dzieci kl. III ze Szkoły Podst. Nr 13 w Mielcu.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały kapliczkę Św. Huberta. Została im krótko przedstawiona sylwetka patrona myśliwych. Wysłuchały również ciekawej pogadanki na temat życia lasu, pracy myśliwych oraz pomocy zwierzętom i ptakom w czasie zimy.

Wielkie zainteresowanie wzbudził szklany ul. Bardzo ciekawy wykład p. Wioli na temat życia pszczół wywołał lawinę pytań. Dzieci degustowały miód i oglądały profesjonalny sprzęt do pracy pszczelarza.

Uczniowie z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, fachowo poprowadzonych przez kol. Macieja ;) . Mali ratownicy przypomnieli sobie bezpieczną pozycję podczas ataku psa oraz jak prawidłowo postępować podczas zatrzymania krążenia i jak wzorowo wezwać pomoc właściwych służb.

Dzieciom bardzo spodobały się tak nietypowe lekcje. Rześka, listopadowa pogoda pozwoliła na spotkanie w promieniach słońca, przy ognisku i poczęstunku ufundowanym przez Koło "DIANA"Mielec. Jak zawsze atmosfera  była udana, o co postarali się organizatorzy.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla prowadzących warsztaty : p. Struzika , p. Wioli i p. Maćka.